מה זה כרטיס עסק מקומי או Google My Business ולמה זה חשוב?

Google My Business / כרטיס עסק מקומי בגוגל הוא אחד הדברים הכי חשובים לעסק שלכם.
למה? בקצרה, אחרי שפותחים וממלאים את כל הנתונים הדרושים גוגל מעבד ומציג את העסק שלכם במפות גוגל כך שכל מי שמחפש עסק כמו שלכם ונמצא באותו מיקום גיאוגרפי יקבל את העסק שלכם.

נתמקד בדוגמא: נניח שהעסק שלכם הוא "מסעדה חלבית בחיפה" ואתם ממלאים את כרטיס העסק שלך כמו שצריך, מוסיפים תמונות של המסעדה, של המנות שלכם ושל המקום בזמן שיש מלא סועדים, מציינים זמני פתיחה של המסעדה, וכמובן גם כמה ביקורות של אורחים שאהבו ופרגנו, או שאלו שאלות ועניתם.

אז מה יקרה, אם אני נמצא בחיפה ויש לי חשק לארוחה חלבית טובה בצהריים, אבל אני לא מכיר מסעדות בחיפה בכלל?
אני נכנס לגוגל ומחפש מסעדה חלבית בחיפה, גוגל אוטומטית מזהה איפה אני נמצא ונותן את רשימת המסעדות החלביות הכי קרובות אלי כשהתוצאות של הכרטיסים המקומיים מודגשים ומופיעים בגדול בצד עם תמונות.
עכשיו בגלל שאתם עשיתם עבודה טובה ושמתם את כל התמונות היפות של המנות שלכם ואפילו של המקום כשהוא מלא בסועדים מאושרים שזוללים שם בכיף, וכבר הזכרנו שאני רעב והתמונות עושות לי חשק כבר להיכנס למסעדה ולהתחיל בארוחה אבל לפני כן אני רוצה לדעת מה האורחים הקודמים שהיו אומרים על המקום שלכם ואני לוחץ על הביקורות ורואה שיש ביקורת טובות. זהו השתכנעתי - אני לוחץ על שם העסק ומקבל הנחיות נסיעה למסעדה שלכם.....

התסריט נשמע לכם דמיוני? אז זהו שזה ממש מה שקורה כל יום לאלפי בתי עסק בישראל שהשכילו למלא את כרטיס העסק שלהם כמו שצריך ולא זלזלו בשום פרט שיכול למשוך את הקהל שאנחנו רוצים אלינו!

תחשבו על זה כך: גוגל אומר לכם אם תמלאו את כרטיס העסק שלכם אני אציג אותו למי שמחפש עסק כמו שלכם באזור הגיאוגרפי שלכם. זאת אומרת שאתם מקבלים לידים הכי חמים וטובים מקהל היעד שלכם שמחפש בדיוק את העסק שלכם. 
אז יש לכם 2 אפשרויות או למלא את כרטיס העסק שלכם ולזכות בלקוח או לא למלא את הכרטיס ולהפסיד אותו למתחרה.

 

תגובות