מה זה אתר רספונסיבי ומה זה קשור לקידום

אתר רספונסיבי הוא אתר שהתוכן שלו נראה ומסודר טוב בכל מכשיר שנצפה בו.
זאת אומרת שבשלב העיצוב והבניה תכננו אותו כך שיתאים לכל רזולוציה שיציגו את האתר עליו.
לדגומא במחשב רגיל האתר נראה כך:

נראות האתר במחשב נייח

ובטאבלט יראה ככה

נראות האתר בטאבלט

 

ובנייד יראה כך:

נראות האתר בנייד

ניתן לראות שבכל אחד מהמכשירים בו צפינו, הנראות השתנתה מעט והתאימה את עצמה לגודל המסך, ועדין האתר היה ברור והתוכן נגיש לקריאה בקלות.
הלחצנים מסודרים כך שלגולש בכל מכשיר יש אפשרות ללחוץ על לחצן בלי להגדיל או לעשות זום.
התמונות או רכיבים גרפים באתר יסתדרו לפי רוחב המסך אם במחשב רגיל נכנסו 3 תמונת לרוחב בטאבלט יכנסו 2 תמונות ותמונה אחת מתחת ובנייד התמונות ישבו אחד מתחת לשני.

בעבר היו מספר שיטות שהנפוצה בינהם הייתה "אתר מותאם לנייד" בנו גרסאות נוספות של האתר עם התאמה גרפית למספר מוגדר של רזולוציות וכיוונו לרזולוציות הנפוצות ביותר.
הבעיה העיקרית בשיטה הזו שצצו המון מכשירים במגוון גדול מאוד של רזולוציות וכל שינוי שנעשה באתר הראשי היה צריך להעשות במקביל בכל הגרסאות של הרזולוציות.

Desktop Mobile Tablet Comparison Yearly 2010-2019

כפי שרואים בגרף אחוזי הגלישה בניידים עבר את המשתמשים במחשב נייח כבר 2016, אנשים מבלים הרבה יותר זמן בגלישה בנייד מאשר מול המחשב ולכן האתר חייב להיות מתאים לניידים.
מאחר וגוגל מקפיד שחווית המשתמש לגולש באתר תהיה טובה, ומנקד אתרים שחווית המשתמש שלהם טובה במקום גבוה,
חובה לוודא שהאתר שלנו יהיה רספונסיבי באיכות טובה כלומר שכל התפריטים והלחצנים שאנחנו שמים באתר יהיו לחיצים בקלות ולא צמודים מידי אחד לשני בכדי לא להגביל את הגולש, וכן שהאתר נראה טוב וכל התוכן נגיש בקלות.
זה אומר שאם האתר שלנו מהדור הישן שמותאם למחשב נייח ולא רספונסיבי גוגל מוריד אותו בניקוד ומקדם אתרים אחרים שכן רספונסיביים.

 

תגובות