מה זה SEO או בשמו העברי קידום אתרים במנועי חיפוש?

SEO זה ראשי תיבות של Search Engine Optimization שהמשמעות של זה התאמת האתר בצורה מיטבית למנועי החיפוש או אם תרצו הפיכת האתר ליותר ידידותי למנועי החיפוש.

מנוע החיפוש הגדול בעולם שגם מכתיב את המדיניות איך הוא רוצה שהאתרים יהיו בנויים מבחינתו הוא כמובן GOOGLE.

יותר מ- 75% מהחיפושים שנעשים ברשת האינטרנט נעשים בגוגל זה נתון מדהים בהתחשב בעובדה שאנחנו כל יום וכל היום צמודים למחשב לפלאפון ומבלים הרבה מאוד זמן בחיפוש אחר חומר או עיסקה או חופשה או סתם כוס קפה בסמוך למיקום בו אני נמצא.

בעבר היו מספר מנועי חיפוש, והכללים להתאמת האתר למנועי החיפוש היו די בסיסיים על מנת להתאים לכלל המנועי חיפוש. לאט לאט נשארה גוגל לבדה כמעט פרט לבינג וככזו היא התחילה להכתיב לשוק איך היא רוצה שהאתרים יהיו על מנת שהיא תבקר באתר שלהם ותאנדקס אותו. זה גרם לכך למשל לכול האתרים היפים שהיו בנויים בטכנולוגית פלאש בעבר הרחוק, להיעלם כמעט מייד עם ההכרזה של גוגל שהיא מפסיקה לסרוק ולאנדקס אתרים מבוססי פלאש.
גוגל מקפידה לשנות את הפרמטרים שלה לאינדוקס האתרים וקובעת כללים חדשים על מנת להבטיח שהגולש יקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו במיקום בו הוא נמצא.
מבחינת גוגל אין הבדל בין אתר של קונצרן ענק ובין אתר של עסק קטן כל עוד האתר של העסק הקטן בנוי וכתוב נכון והתוכן שהוא מפרסם באתר מעניין גולשים הוא יכול להוביל במיקום על האתר של הקונצרן.

מאחר ומרבית בעלי העסקים לא מבינים גדולים בבנית אתרים או בכלל בקידום אתרים בגולל והתקציב שלהם מטבע הדברים לא גדול אז הם נוטים לפנות לכל מיני בוני אתרים שמראים להם סקיצות יפות ובונים להם אתר שלא בנוי נכון לפי הכללים של SEO ומקבלים אתר יפה אך למרבה הצער אין בו תנועה, בגלל שהאתר לא כתוב נכון מבחינת SEO גוגל לא מאנדקס את האתר בצורה טובה ואת מה שהוא כן מאנדקס הוא ממקם במיקומים נמוכים מאוד. תחשבו על זה כך בדף תוצאות החיפוש שאנחנו עושים בגוגל יש 10 מקומות וכדי שגוגל ימצא אותנו מתאימים להופיע בעשרת הגדולים אנחנו צריכים לעמוד בכללים של ה-SEO ולהציג תוכן מעניין שאם לא כן המיקום שלנו ירד מהר מאוד.

אחרי שהבנו את כול זה אתם בטח שואלים אז איך אני אדע איפה לבנות אתר שעומד בקרטריונים האלה? ובטח אם אני ימצא הוא יקרע לי את הכיס במחיר. אז מה עושים?

התשובה לכך מאוד פשוטה למעשה יש חברה אחת  DJint Solutions שאני עובד בשיתוף פעולה איתה שבונה אתרי אינטרנט מותאמים לדרישות הקידום בצורה מקסימלית, אגב גם האתר הזה בנוי ע"י פרוייקט משותף https://www.drsite.co.il/?ac=55539175a0dfd9df  שבונה אתרים וחנויות לבעלי עסקים קטנים וגדולים בלחיצת כפתור. אתרים זולים יפים ומותאמים לדרישות הקידום של גוגל.

לשאלות ומידע נוסף צרו קשר

תגובות